Menü //  Rólunk

Beköszöntő

"Azokért élünk, akiket szeretünk,

azokért, akik igaznak tartanak.

A jövőért élünk: a szépért s jóért,

amit tehetünk."

/Széchenyi István/

Tisztelt Olvasó!

Köszöntöm Önt Honlapunkon!

Az Andreetti Károly Általános és Művészeti Iskola eredetét 1752-ig vezetheti vissza.

A régi, sok hagyománnyal rendelkező intézmény komoly kötelezettségeket ró pedagógusaira és tanulóira, de nem csak a múlt, hanem a mai kor kihívásainak is meg kell felelnünk.

Iskolánk légifényképe az iwiw rendszerből

Iskolánk többcélú oktatási feladatokat lát el, az általános iskolai oktatás Sóskúton és Pusztazámoron, tagintézményünkben történik. Első évfolyamtól angol és informatikaoktatás folyik felmenő rendszerben. Alapfokú művészetoktatás színesíti az itt tanuló gyermekek mindennapjait, van zene, kerámia, tánc, rajz és drámaoktatás. A művészeti oktatást községünk festői környezete is inspirálja. A települést a híres sóskúti mészkőből álló dombok veszik körül.

Tavasz az iskolaudvarban

Iskolánk nyitott, hiszen községi könyvtár feladatát is ellátja. Célul tűztük ki, hogy helyünk legyen a kistérségi oktatás rendszerében. Sóskút a gyorsan fejlődő, növekvő lélekszámú Budaörsi Kistérség tagja.

Ősz

A 2008-2009. tanévtől vezetem az intézményt, hitvallásom hogy mérhetetlen hittel és optimizmussal kell a pedagógiai munka irányításához hozzáfogni.

Ekkor számíthatunk a csodára, mert azt vallom, hogy „nem a csoda teszi a hitet, hanem a hit a csodát".

Kuzselné Schóber Ágnes