Művészeti tandíj magyarázat

TÁJÉKOZTATÁS A 2018/19. TANÉV TÉRÍTÉSI DÍJAIRÓL

2018. június 22-én elfogadásra került az Érdi Tankerületi Központ Térítési díj és tandíj szabályzata.

A cél az volt, hogy az Érdi Tankerületi Központ művészeti intézményeiben egységes térítési díjat fizessen mindenki.

Ennek a szabályzatnak az értelmében szeretném Önöket tájékoztatni az új fizetési kötelezettségekről.

Fontos tisztázni két alapfogalmat, a térítési díj és a tandíj fogalmát.

Térítési díjat – mely államilag támogatott – köteles fizetni az a tanuló, aki az alapfokú művészetoktatásban heti maximum hat tanórai foglalkozást vesz igénybe, tandíjat fizet az a tanuló, aki heti hat tanórát meghaladó tanórai foglalkozást vesz igénybe.

Az Érdi Tankerületi Központ 1/2018. (V. 10.) számú szabályzata értelmében a művészeti térítési- és tandíjak a 2018/2019. tanévben az alábbiak szerint alakulnak:

-          Térítési díj: heti maximum hat tanórai foglalkozás: 6.900.- Ft/félév/főtantárgy/művészeti ág

-          Tandíj: heti hat tanórai foglalkozást meghaladva 20.800.- Ft/félév

Például:

Egy művészeti ág esetén – legyen az csoportos (heti 4 óra): grafika vagy néptánc – vagy egyéni – bármilyen hangszer (heti 2 óra hangszer + 2 óra szolfézs) – a térítési díj összege 6.900.- Ft/félév.

Ha a gyermek két egyéni oktatást vesz igénybe egy művészeti ágon belül (pl. fuvolázik és hegedül), akkor a térítési díja 1 főtantárgyra 6.900.- Ft + 2. főtantárgyra 6.900.- Ft, tehát összesen 13.800.- Ft/félév, mely az alábbi órákból tevődik össze, mivel a heti 6 órát nem haladja meg a foglalkozás:

fuvola: 2 óra

hegedű: 2 óra

szolfézs: 2 óra

összesen: 6 óra

Ha egy gyermek egyéni oktatást (zongorázik) és csoportos oktatást (grafika) vesz igénybe, akkor a térítési díja 6.900.- Ft + a tandíja 20.800.- Ft, tehát összesen: 27.700.- Ft/félév, mely az alábbi órákból tevődik össze, mivel a heti 6 órát meghaladja a foglalkozás:

zongora: 2 óra

szolfézs: 2 óra

grafika: 4 óra

összesen: 8 óra

Soknak hangzik ez az összeg, de kérjük, gondoljon bele mindenki, hogy ha a legmagasabb 27.700.- Ft-os féléves tandíjat vesszük figyelembe és azt lebontjuk 5 hónapra, akkor a havi összeg 5.540.- Ft. Ezért a pénzért a gyermek 2 művészeti ágon heti 8 órában tanulhat a művészeti iskolában. Ha ezt a szolgáltatást magánúton venné igénybe, 4.000.- Ft-os átlag óradíjjal számolva heti 32.000.- forintba kerülne Önöknek.