Vers- és prózamondó verseny az Andreettiben

Iskolánkban immár hagyománnyá vált, hogy minden évben megrendezzük Vers- és prózamondó versenyünket. Idén a Mátyás király emlékévhez csatlakozva megpróbáltuk elhozni a kor reneszánsz udvarának hangulatát, sőt maga Mátyás is tiszteletét tette közöttünk királyi pompájában.  Az este fényét emelte, hogy a művészeti tagozatos diákok korhű zenedarabokat adtak elő különböző hangszereken.

A versmondók szebbnél szebb kortárs és klasszikus alkotók költeményeivel kápráztatták el a közönséget. Az Andreetti ismét lehetőséget adott a tehetséges gyerekeknek, hogy megmutathassák talentumukat, rátermettségüket.

A rendezvény végén  Mészáros Ildikó, Karácsonyné Domokos Aranka és  a zsűri elnöke, Benczéné Dizseri Márta köszöntötte a díjazottakat.

Arany minősítést ért el

alsós korcsoportban: Dobos Lili, Fórján Bernát és Csonka Sarolta

felsős korcsoportban: Dömötöri Linett és Kis Botond Farkas

Ezüst minősítésben részesült

alsós korcsoportban: Lacsik Emese, Aranyosi Zselyke és Lukovszki Zoltán

felsős korcsoportban: Utassy Jázmin, Égő Csongor és Klucsik Bence

Bronz minősítést kapott

alsós korcsoportban: Buglyó Tivadar, Román Richárd, Peller Gordon és Kovács Nóra

felsős korcsoportban: Bednarik Léna, Utassy Máté és Melis Fanni

Az este jó hangulatban telt, mindenki irodalommal és zenével feltöltődve térhetett haza otthonába.

Köszönjük a gyerekek előadásait, a szülők, hozzátartozók, tanárok részvételét.

Tárczy Alica

szaktanár