A magyar kultúra napja

1989 óta minden év január 22-én ünnepeljük a magyar kultúra napját.

Azért erre a napra esett a választás, mert Kölcsey Ferenc – a kézirat tanúsága szerint – 1823-ban ezen a napon fejezte be, tisztázta le a Himnuszt Szatmárcsekén.

Ez a nap annak tudatosítására is alkalmas, hogy az ezeréves örökségből meríthetünk, és van mire büszkének lennünk, hiszen ez a nemzet sokat adott Európa, a világ kultúrájának. Ez az örökség tartást ad, ezzel gazdálkodni lehet, valamint segíthet a mai gondok megoldásában is.

Mára már hagyománya van ennek a napnak, ilyenkor országszerte számos kulturális és művészeti rendezvényt tartanak.

Iskolánban a 7. évfolyamos diákok színvonalas műsort adtak elő, ahol egy hazafias verset hallhattunk, történelmünket egy kisfilmben tekinthettük meg, majd közösen elszavaltuk a Himnuszt. Végül a gyerekek "kulturáltan", rendezett sorban hagyták el a termet, azzal az útravalóval, hogy a mai nap legyenek büszkék magyarságukra, hazájukra, egymásra.

Képek az eseményről az alábbi linken tekinthetők meg: