Látássérültek érzékenyítő programja a 4. évfolyamon

A Buda-Környéki Látássérültek Közhasznú Egyesülete látogatott el iskolánkba, programjaikon a 4. évfolyamos tanulók vehettek részt.

Az egyesület tagjai fontosnak tartják, hogy az információátadás minél korábbi életszakaszban kezdődjön el, ekkor ugyanis sokkal nagyobb hatékonyságot lehet elérni.

Ezért dolgozták ki Iskolaprogramunkat, mely az érzékenyítő programok gyermekekre adaptált változata.

Az interaktív program keretében a gyerekek játékos formában próbálhatták ki a látássérültek sajátos életvitelének egy-egy epizódját, valamint adaptált játékokat – teljesen sötétben.

A gyerekek emellett olyan kérdésekre kaptak választ közvetlenül az érintettektől a személyes találkozás során, mely segítheti a jövőben egy természetesebb együttélés megvalósítását.

A gyerekek gondolatai az érzékenyítő nap kapcsán:

„Május 21.-én volt egy érzékenyítő program, ami életem legjobb napja volt.”

„A közeljövőben sokkal jobban fogok figyelni a mozgássérültekre.”

„Megtanultuk, hogy a vakok is ugyanolyan emberek, mint mi, csak ők a többi érzékszervüket használják, nem a szemüket.”

„Egy olyan helyzettel ismertetett meg minket, amit el sem tudunk képzelni, hogy milyen egy vak élete.”

„Arra tanít minket, hogy segítőkészek legyünk, akár vak, akár más fogyatékkal élő emberrel találkozunk.”

„Ez egy csodálatos, elképesztő, varázslatos program volt!”

„Tanultunk arról, hogyan tudják a vakok az időt, a színeket érzékelni és hogyan tudják használni a számítógépet és a telefont.”

Képek: