Angol nyelvi szépkiejtési verseny

A Társadalomtudományi Munkaközösség éves munkatervében minden évben szerepel az angol nyelvi szépkiejtési verseny. Ennek megfelelően idén is megrendezésre került ez az esemény. A részt vevő korosztály a 3. osztályosokkal indult és a 6. osztályosokkal zárult. Úgy tűnik, ez az a korosztály, amelyet már, illetve még rá lehet bírni arra, hogy a kötelező tananyagon kívül is foglalkozzon az angol nyelvvel, ugyanis a tanulóknak egy angol nyelvű verset kellett kívülről megtanulniuk és előadniuk, természetesen korosztályuknak megfelelően.

A résztvevők nagyon lelkesen, nagy átéléssel és valóban csodálatos angol kiejtéssel adták elő a verseket. Felemelő érzés volt látni és hallgatni őket, hiszen minden előadás más és más volt, de mégis a közös az volt bennük, hogy érezni lehetett az angol nyelv szeretetét és azt, hogy a tanulók élvezik az idegen nyelven történő előadást. Úgy gondolom, hogy nyelvtanításunknak ez az igazi célja. Ha ezt elérjük, akkor eredményesnek tekinthetjük munkánkat. Igaz, versenyről beszélünk és rangsoroltuk is a tanulókat, de valójában mindenki nyertesnek tekinthető, hiszen a vers megtanulása által tanulóinknak mindenképpen gazdagodott az angol nyelvtudása.

A szépkiejtési versenyen az alábbi eredmények születtek:

3. osztály:

1. helyezés: Németh Rebeka 3.a

2. helyezés : Krausz Lilien 3. o. Pusztazámor

3. helyezés: Nielsen- Damlund Izabella 3.b

4. osztály :

1. helyezés : Csonka Sarolta 4. b

2. helyezés : Szabó Anett 4.b

3. helyezés : Elmont Lívia 4. b

5. osztály :

1. helyezés : Szalai Málna 5.a

2. helyezés : Bednarik Léna 5.a

6. osztály :

1. helyezés : Gábor Alexandra 6.b

2. helyezés : Zsámboki Rita 6.a

3. helyezés : Buza Zsófia 6.b

Mindenkinek sok szeretettel gratulálunk és további sikeres angol tanulást kívánunk!

Padányiné Szabó Tünde

munkaközösség- vezető