Madarak és fák napja

"Madarak és fák napja"

2019. május 10-én tartottuk meg iskolánkban a "Madarak és fák napját".
Ebből az alkalomból a reggeli fogadás alatt  (az iskola rádiójában) néhány mondat hangzott el e nap kapcsán, hogy tanulóink tudják,   miért is tartunk ilyen megemlékezést. Továbbá ismertettük velük a napi programot, és az ezzel kapcsolatos feladatokat.
Néhány madaras vers is helyet kapott itt.
A csengőszó egész nap madárfütty volt.
A földszinti folyosón, a bejárat mellett tanulóink által rajzolt madaras rajzok es madárfotók köszöntek ránk. Ezzel is tudatosítva bennük,  hogy ezen a napon  a madarak a főszereplők, őket  "ünnepeljük".
Felhívtuk a gyermekek és kollegák  figyelmét, hogy aki teheti,  madaras vagy fás ruházatban jelenjen meg.

Sokan éltek ezzel a lehetőséggel.

"Madárlesen " játékunk:

Az udvaron elrejtettünk több, mint 700 db papírból kivágott kacsát. A csapatoknak ezeket kellett megtalálni,  összegyűjteni. Érdemes volt összefogni. Az osztályok versengtek egymással.

Az alsó tagozatban a 3.b osztály, a felső tagozatban az 5.a osztály gyűjtötte össze a legtöbb kacsát.
Jutalmuk 1-1 torta volt.

A nap folyamán madarakkal,  fákkal kapcsolatos  feladatokat, rejtvényeket lehetett megoldani. Aki kitöltötte ezeket többe-kevésbé jól, az kapott érte 1-1 faból készült madárkát.

Programjainkkal  próbáltuk tanulóinkban megerősíteni a madarak és fák védelmét, a rájuk való odafigyelést.

Végezetül 13 órától dr. Hajdú Zsanett tartott 1 órás interaktív előadást a tornateremben a fákról.

Takács Attiláné, Heni néni

A nap eseményei képekben: