Mobillabor

Január 15-én iskolánkban a Természettudományos Oktatásért Szabó Szabolcs Emlékére Közhasznú Alapítvány jóvoltából rendhagyó kémia órára került sor.

A 7. évfolyam és néhány 8. osztályos tanuló megtekinthette Hertner András,

a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium és Szakgimnázium kémia szakos tanára által bemutatott kísérleteket, akinek egy diákja volt segítségére.

A bemutató témája: Levegő, oxigén, égés, oxidáció. Láthattunk érdekes, látványos kísérleteket

(elefánt fogkrém, jódóra, szökőkút, lángfestés, műanyag palack kilövése, durranógáz előállítása, stb.).

A tanulóink is végezhettek vízbontást, hidrogén-peroxidos láthatatlan rajzukat pedig a bemutató végén az előadók segítségével elővarázsolhatták.

Minden kísérlethez érthető magyarázat tartozott.

A diákok élvezettel figyelték az előadást, a végén tapssal jutalmazták az előadókat.

Mi is köszönjük az alapítványnak, hogy hozzájuthattak tanítványaink ehhez az élményhez.

Kovács Ferencné, Szimandl Rezsőné

Képek az eseményről: