Rézfúvós tanszak - Lakos Szilárd

Lakos Szilárd

Rézfúvós tanszak

1990. február 7-én születtem Budapesten. A zenével 10 éves koromban kezdtem el foglalkozni, bár ekkoriban még azt sem tudtam, hogy eszik-e vagy isszák. Először trombitán, majd tenorkürtön tanultam az Érdi Lukin László Zeneiskolában (közben rájöttem, hogy fújni kell), majd 2004-ben sikeresen felvételiztem a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskolába, ahol Foltyn Péter tanár úr kezei alatt harsonát kezdtem tanulni.

Középiskolás éveim után elvégeztem egy OKJ-s képzést távközlési informatikus szakon, 2012-ben pedig felvételt nyertem a Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Egyetemre, ahol 2018 májusában végeztem. Zenekarral több külföldi turnén, illetve sok belföldi koncerten vettem részt.

A tanári pályafutásom 2017 szeptemberében kezdődött Érden, ahol hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkoztam, majd rá egy évvel később 2018-ban kerültem Sóskútra. A faluhoz régóta kötődöm, hiszen több mint 10 éve vagyok tagja a Sóskúti Ifjúsági Zenekarnak. Jelenleg furulyát, trombitát tanítok, de bízom benne, hogy majd lesz harsonás növendékem is.

Elsősorban az a célom, hogy a gyermekekkel megszerettessem a zenét, megtanuljanak figyelni egymásra, összedolgozni, összehangolódni és persze szeretném, ha minél több élménnyel gazdagodnának. Szerencsére ezt nagyban segíti, hogy az iskolában több fellépési lehetőség is van évközben, ahol a gyerekek megcsillogtathatják tudásukat, mindemellett ezek a fellépések óriási motivációt is adnak és elősegítik a fejlődésüket.

Nagy örömet jelentene számomra, ha későbbiekben több növendékem is bekerülne a Sóskúti Fúvósokhoz, ahol közösen tudnék velük zenélni, koncerteket adni.